Web tasarım hakkında en çok merak edilenlerBLOG

        web-tasarimi

Tasarım fikirlerinin estetik olma kaygısı içinde, bir amaç için belirli ilkeler tarafından yönlendirilen, düzenlendirilen ve tasarımın yazılıma dönüşmesi işlemidir.

Bu işlemlerin hepsinin tamam olmasının ardından ortaya aktif bir web sitesi çıkar. Aktif web sitesi uygulamasından sonra, son kullanıcı bir web tarayıcısının yardımıyla internet üzerinden web sitelerine erişebilir. Web tasarımı özet olarak böyle bir şeydir.

Kullanıcı Dostu Web Tasarım Oluşturma

        Bir web tasarım geliştirirken, bir siteyi güzel ya da görsel olarak etkileyici yapmak için web tasarım temel unsurlarıyla birlikte her saniye kullanıcıyı düşünmek gerekir.

  • Navigasyon; Web tasarım sitesi iskeleti yapılandırılırken menüler ile navigasyon araçları kullanıcıların web sitesine nasıl göz atabilecekleri, nasıl arama yapabilecekleri dikkate alınarak oluşturulmalıdır. Kullanıcılar için verimli ve ihtiyaç duydukları bilgiyi bulma hedef olmalı, sitenin içinde rahatlıkla hareket etmeye eşlik edecek şekilde kurgulanmalıdır.

  • Multimedya; Tasarımda video ve ses uyaranları kullanıcıların kolay ve seri bir şekilde bilgileri kavramasına yardımcı olabilir. Bu özellikler web tasarım sayfasında daha çok vakit geçirmeleri için ziyaretçileri teşvik edebilir.

  • İnteraktif: Tasarım içinde kullanıcı yorumları olması aktif kullanıcı katılımını ve kamuoyu katılımını artırır. E-posta formları ve e-bültenler ile ziyaretçilerinizi etkileşim içinde olduğunuz sürekli kullanıcılara dönüştürmelisiniz.

Web tasarımda görsellik

        Bir web tasarımı basamakları yapılırken görsellik çok önemlidir. Siteyi ziyaret eden kullanıcılar sizi bir profesyonel olarak görmeli. Görsellik güzel olduğu müddetçe sitenizin ziyaret edilme sayısı daha da çok artmaktadır.

Web tasarım, site içeriğinin ve görselliğinin birbiriyle uyumlu çalışması ile meydana gelir. Web site tasarımında en önemli kuraldan biri; içerik ve tasarımın entegre çalışmasıdır.

semih
10.01.2018

web tasarımsız bir hayat düşünemiyorum

Mahmut korkmaz
10.01.2018

Başarılı bir çalışma olmuş teşekkür ederim başarılarınızın devamını dilerim iyi günler

Orakcı Blog
09.01.2018

Hocam makaleleriniz çok güzel gerçekten tebrikler keyifle takip ediyorum bilgiler için teşekkürler.