Web Sitesi Nasıl Yapılır Konusunda En çok merak edilenlerBLOG

web-sitesi-nasil-yapilir

Web sitesi nasıl yapılır için öncelikle nasıl bir site istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Site haritanızı belirledikten sonra tasarımcı bu bilgileri alır ve sizin talep ettiğiniz şekilde kullanılabilirliği ve uygulanabilirliği mümkün olan bir tasarımı müşterinin onayına sunar. Yani sitenin kuş bakışı resmini çizmiş olur. Web sitesi yapmak için HTML ve CSS öğrenmeniz şarttır.

HTML

                 Web tasarım sitesinin omurgasıdır denilebilir. Hangi ögenin nerede durması gerektiğini belirler. Öğrenilmesi çok basit bir işlemdir. Kolayca öğrenebilirsiniz.

CSS

                HTML'de yazdığınız elementlerin görsellikleriyle ilgili değişiklik yapmaya imkân tanıyan bir yapıdır. Bu metnin rengi ne olsun, şu resim şurada dursun gibi özellikler sağlar. Öğrenmesi HTML gibi çok basittir ama pratik gerektirir. Çünkü browserlara göre farklılık gösterir. Örneğin Google chrome da farklı internet Explorer da faklı şekilde işler. CSS i düzgün yazılmamış web sitesine genel olarak "patlak" denir.    

                Bu bilgileri öğrendikten sonra web tasarımı son derece basit olacaktır. Web sitenizde önemli olan noktalar; görsellik olmalıdır. Görsellik ve interaktiflik ne kadar iyi olursa web tasarım siteniz o kadar ziyaretçi ağırlar

Web sitesi için önemli son işlemler

Web sitesi kurulum işlemlerinde içerikleriniz ve yazılarınız gün geçtikçe daha çok takip edilsin istiyorsanız bunun için düzenli bir takip ve kontrol sistemi oluşturmalısınız. Çünkü sitenizin ziyaret sayısı içerik kalitesi kadar içerik çeşitliliğine bağlı olarak da artış gösterebilir. İçeriklerinizde bir kez sizi ziyaret eden kişinin tekrar edebilmesi ve böylece sizin takipçiniz olarak nitelendirilebilmesi için sitenizin içeriklerinde farklı konular ve özgün yazılar görmesi gerekmektedir. Bunun için bu özgünlüğün tasarıma yansıması ve tasarım-içerik uyumunun sağlanmasına da dikkat edilmelidir.

yeni akım
05.12.2017

html ve css ne olduğunu bilmediğim halde site kurdum ve sağlam bir sitem olduğunu düşüyorum. sizin yazınız güzel ama işte ben onu düşüdüm.

ballı soprano
02.12.2017

"Web sitesi yapmak için HTML ve CSS öğrenmeniz şarttır." demişsiniz de wix gibi hazır site şablonları da yok mu?