Web sitesi kurma nasıl yapılırBLOG

Web sitesi kurma nasıl yapılır, web-tasarim,Hızla ilerleyen teknolojiyle birlikte internet de hayatımızda neredeyse vazgeçilmezler arasında yer almakta. Web sitesi kurmak isteyip de bunu en hızlı şekilde ve en az maliyete nasıl yapacağını bilmeyen kişi sayısı da azımsanamayacak kadar çok.

Host ve domain(alan adı) temini

Web sitelerinin kaynak dosyalarının saklandığı yere host, host'un web tarayıcılarında temsili olarak görünen isme domain denir. Web tarayıcının adres satırına bu yazıyı yazdığımızda, temsil ettiği bir ip adresi üzerinden, bu sitedeki kaynak kodların saklandığı hosta bağlanılır ve kaynak kodlar web tarayıcıda çalışır.

Web sitesi ekleme

Ücretli bir host ve domain temin ettiğinizde ise, host içerisinde hazır bir web sitesi bulunmaz. Siz hosta siteniz kaynak kodlarını kendiniz eklemeniz gerekmekte. Eğer hiçbir web tasarımı programlama bilmiyorsanuz veya sıfırdan web sitesi kurma yapma için vaktiniz yoksa, hazır siteler kullanabilirsiniz. Wordpress veya Joomla dünyada en çok kullanılan ve eklenti desteği en çok olan iki hazır sitedir. Eğer siz de hazır bir web sitesini host'unuza koymak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey tr.wordpress.org veya joomlatr.org adreslerine  girip, kaynak kodları indirerek  hostunuza aktarmak.

Web sitesine içerik ekleme

Web tasarım işlemlerinde içerikleriniz eklendikçe, sitenize gelen ziyaretçi sayısı aynı oranda artacaktır. Eğer sitenize gelen ziyaretçilerin, sitenizden memnun kalıp daha sonra tekrar gelmesini istiyorsanız mümkün olduğunca özgün paylaşımlarda bulunun.

Site analizini ve optimizasyonunu yapın

Bazen siteye bir çok yararlı içerik ekleseniz de, sitenize gelen ziyaretçi sayısı oldukça düşüktür. Bunun en büyük sebeplerinden biri; siteniz içerisinde yer alan bazı hatalardan dolayı sitenizin arama motorlarında görünmemesi veya aşağılarda görünmesidir. SEO adı verilen bu yöntemle ile siteniz istediğiniz yere daha hızlı bir şekilde yükselecektir.

 

yeniakim.xyz
19.10.2017

güzel bir bilgi olmuş web sitesi kurma konusunda yapılması gereknleri baya bir güzel sıralamış