Web sitesi açmak artık çok kolayBLOG

Web sitesi açmak artık çok kolay

 

Son yıllarda kişisel kullanım için ya da satış amaçları ile binlerce  yoluyla hizmete açılıyor. Teknolojinin gün geçtikçe daha çok gelişmesi ile iletişim için internet dünyası ve haliyle web siteleri bir olmazsa olmaz halini alıyor. Artık hemen her kurum kendisi adına açılmış bir web sitesine ihtiyaç duyuyor.

                Domain adresini aldıktan sonra ilk adım web sitesi web tasarımı yapmak oluyor ki bu da işinizin en önemli kısmını oluşturuyor. Site sahipleri bütçelerini sarsmamak için freelance düşük bütçeli çalışan kişilere bu iş ile yardımcı olmaktadırlar. Yayınlanan projeler ise yapımından yayınına büyük bir özen ve bilgi istemektedir.

                Taleplerinizi karşılayacak uygunlukta bir siteye sahip olabilmek için referansı sağlam olan ajansları tercih etmeniz önerilir, izlenen basamaklar nelerdir, firmanızın bu konuda neleri yapması gereklidir, web tasarımı ile nasıl yapılır gibi sorularınızın cevabını doğru şekilde edinmeniz ve hedefinize doğru şekilde ulaşmanız önemlidir.

                Ön hazırlık yapılmalı

                Tasarımı yapacak olan ajans firmanız ve çalışma yöntemleri hakkında araştırma yapmış olmalıdır. Sitenizin içeriklerini tasarlarken ve hedeflerini belirlerken izleyeceği stratejileri sizin yöntemlerinize ve çalışma tarzınıza uygun şekilde gerçekleşmelidir. Öncelikle menünün başlıkları ve temaları belirlenir ve gerekli olan belgeler fizibilite doğrultusunda içerik yazımı basamağına geçilir.

                Tasarımda farkınızı yansıtın

                İçerik yazıları oluşturulurken sitenin tasarlanma planı belirlenir ve bu plan doğrultusunda ilerlenmelidir. Sizin memnuniyetinizi ve taleplerinizi alabilmek için taslak çıkartılır ve gerekli tüm tasarımlar taslağın üzerine yapılan eklemeler ile gerçekleştirilir. Bu web tasarımında Photoshop, Fireworks, Flash gibi resim, animasyon ve video hazırlama programları kullanılmaktadır. Illustrator programı ise logo veya banner tasarımında kullanılır ve bu tasarım firmanızın tarzını yansıtacak şekil ve renklerde olmalıdır.

fatih
19.10.2017

tasarım oluşturma konusunda baya pahalı fiyat çekiyolar