Ucuz web sitesi nasıl kurulurBLOG

web-tasarim-ucuz-web-sitesiWeb sitelerinin kurulun yöntemleri ve ucuz web sitesi web tasarımını oluşturma için günümüzde birçok farklı yol vardır. Wordpress, Joom gibi hazır web sitesi scriptleri ile kendi ucuz web sitesi yapmak mümkün olduğu gibi ücretsiz web sitesi oluşturma hizmeti de sağlayan sitelerden yardım alabilirsiniz. Bunun haricinde hazır web sitesi temaları ile web sitesi kurup tamamen baştan tüm içeriği siz kendi kontrolünüzde oluşturabilirsiniz.

                Hazır script ile site kurumu

                Günümüzde oldukça fazla sayıda insan Wordpress, Joomla adı verilen ve daha birçok çeşidi olan hazır script tasarımları aracılığıyla ucuz web sitesi web tasarımı yapmaktadırlar. Bu şekilde bir web sitesi kurulumu oldukça basit ve kolaydır. Bunun için ilk adım olarak hosting hizmeti ve domain adresi almanız gereklidir. Sonrasında WordPress internet sayfasına tıklayarak WordPress’ e ait en son versiyonu indirmeniz ve ardından dosyalarınızı ftp tip hesaba atmanız, bir veri tabanı oluşturmanız gereklidir ve bu işlemlerin tamamı yalnızca beş dakika kadar bir süre gerektirmektedir.

                Daha hılı ve prstik yöntemlerle çalışan web hosting markalarını seçerek, sizi yönlendirdikleri yönetim paneli üzerinden yalnızca bir form doldurarak çok kısa bir sürede web tasarımı yapabilmek de mümkündür.

                Ücretsiz web sitesi kurulumu

                Hiçbir ücret ödemeden web sitesi kurmak istiyorsanız, bu amaçla bedava web siteleri kurma hizmeti sunan internet siteleri bulabilir ve bunlardan faydalanabilirsiniz. Ancak burada önemli olan size hizmet veren sitenin kalitesine dikkat edebilmenizdir. Çünkü birçok ücretsiz web tasarım hizmeti veren site yarımdı ile açılan web siteleri kendiliğinden belli bir süre sonra kapanabilmektedir ve bu da tüm emeklerinizin yok olması anlamına gelir. Bu amaçla tercih edebileceğiniz kaliteli oluşumlardan biri Google’ın Blogger sitesidir.

Graphic Design
12.05.2020

Verdiğiniz bilgiler çok faydalı teşekkürler

Ahmet Baki
12.05.2020

Makale çok etkili olmuş, sayenizde ucuz web sitesi nasıl yapacağımı öğrendim.

fatih
19.10.2017

güzel bir bilgi web site kuracak kişiler için bilgilendirici olmuş şahsen sevdim