Site tasarım ile dilediğiniz siteye sahip olunBLOG

site-tasarimWeb sitesi tasarımı bir firma ya da kişiye ait bilgilerin, referansların ya da ilgili projelerin planlandığı ve internet dünyasına aktarıldığı sürece verilen addır.

 Site tasarım aşamaları nelerdir

Web sitesi tasarlanması, site tasarım süreçleri esnasında ilk başta projelerin kapsamı ve bileşenleri müşterilerin taleplerine göre belirlenmekte ve istenen içerik dolaylı olarak müşteriden sağlanmaktadır. Daha sonra iş alanına ve içeriklere uyumlu bir temada tasarım yapma aşamasına geçilir. Tasarımlar yapılan geri dönüşümlere göre müşteri memnuniyeti aldıktan sonra projenin kodlanması basamağına geçilir. Tasarım ve ardından kodlama basamakları tamamlandıktan sonra demo yani taslak bir web sitesi oluşturulur ve müşteriye proje bu haliyle sunulur. Sitenin sahibi olacak olan müşteri, taslağı inceledikten sonra taleplerine göre değişiklikler yapılır, eğer memnunsa ve değişiklik talebinde bulunmazsa teknik bir test süreci başlar.

Test ve başarı değerleri

Hala demo halinde olan projede sunuma hazır hale getirilme için testler önemli bir süreci oluşturmaktadır. Web tasarım projesi olarak farklı ekran boyut ve çözünürlük değerlerinde sağladığı uyumluluk, browserlara olan uyumluluk, bağlanma, açılma ve veri değiştirme hızı, arama motorlarında çıkan sonuçlarda aldığı yer gibi kriterler bakımından test edilir. Bu test süreci hatasız bir şekilde sonuçlanıp başarıya ulaştığında yayına hazır bir web sitesi oluşturulmuş demektir. Yayınan açılan web sitesi için artık müşteri tarafından takip ve destek sağlama dönemi başlar.

Site tasarım zorlu, dikkat gerektiren ve uzun bir zamanı kapsar. Öncelikli olarak kurumun amacı net bir şekilde belirlenmeli ve geri dönüşlere dikkat edilerek bu amaç üzerinde gereken değişiklikler yapılmalıdır. Müşterinin internet sitesinden beklentisi ve ihtiyaçlarının tam olarak giderilmesi ajans için önemli olmalıdır.

fatih
19.10.2017

güzel bir bilgi olmuş

ordunaryus
19.10.2017

Yanı başımda bu işlerden anlayan birinin olmasını çok isterdim.