Şirketinizi Google Adwors İle BüyütünBLOG

adworsTeknoloji çağında yaşamanın kolaylığını hepimiz yaşamaktayız. Şirketinizin ismini ve reklamını milyonlarca insan ile buluşturmak için de günümüzde teknolojiyi kullanıyoruz. Bizlere bu konuda Google yardımcı oluyor. Reklamınızı Google Adwords ile geniş kitlelere yayabileceğinizi biliyor muydunuz? Peki, bu nasıl olacak?

Google Reklam Nasıl İşliyor?

                Siz reklamınızı Google’a verirsiniz ve Google sizler için yayınlama yapar. Anahtar kelime seçimine göre yapılacak düzenlemeler ile web siteniz veyahut reklamınız ilgili alakalı bireylerin karşısına çıkar. Bu iki şekilde gerçekleşecektir. Birincisi google arama sonuçları sayfasının en üst veyahut en alt kısmında “Reklamlar” etiketi ile yayınlanmasıdır. İkincisi ise anahtar kelime ile oluşturulacak süper bir uyum sonucu web sitenizin direk arama sonucu sayfasının sıralamasında çıkarak yayınlamasıdır. Bu yayınlamada reklam etiketi yer almayacağı için daha fazla tıklama alacağı aşikar. İkinci yayın türünde anahtar kelime seçimini doğru bir şekilde yapmanız gerektiğini de hatırlatmak istiyoruz. Fakat bunun için de endişeşenmeyin. Google bu işi de sistemi ile çözüyor. Sistem size anahtar kelime seçiminde doğru kelimeler için onay veriyor, yanlış kelimeler için ise tavsiyede bulunuyor. Google reklamın şirketinize sağladığı birçok fayda olacak fakat en büyüğü muhakkak hedef kitlenizi genişletmek. Web sitenize tıklama geldikçe reklamlarınız görülecek, görüldükçe ürünlerinize olan talep artacak. Bu şekilde işleyen bir sistem kısa bir süre sonra şirketinizi büyütmüş olarak size olumlu netice verecek.

Ödeme Nasıl Yapılıyor?

                TBM diye kısaltılan tıklama başına maliyet kuralları uygulanmaktadır. Yani Google kullanıcısı Adwors aracılı ile karşısına çıkan web siteye tıkladıkça sizin para ödemeniz gerekmektedir. Günlük bütçe ayarlamaları da ayriyeten yapılmakta ve sizin kontrolünüze verilmektedir. Gerekli durumlarda %20 bütçe aşımı yapabilir, gerekli durumlarda bütçenize doğru yönü verebilirsiniz. Hergün  harcamak istediğiniz miktara göre bütçenizi yönetebilirsiniz.

fatih
05.12.2017

adwords reklamlarında yapmamız gereken yani daha çok tıklanması için yapmamız gereken sizce ne?

Ceo Bilişim

Bu konuda bizden danışmanlık alabilirsiniz.

ballı soprano
01.12.2017

Paketleriniz var mı acaba her ölçekte firmaya özel? Bilgi verebilirseniz seviniriz.