Seo İle Farkın OrtadaBLOG

SEO,

    Web tasarımında kullanmayı düşündüğünüz ağ eğer şehre göre ise, sitenin bir sonraki aşamasında şehir okullar, yerleşim yerleri, kafeler, barlar, restoranlar, parklar, okullar, iş yerleri ve diğer şehirler olmalıdır. Bunlar bu ağın zincirlerini çeşitli ajanslarla birbirine bağlar. Seo’ ya gelecek olursak, seo ‘’ search engine optimization ‘’ yani arama motoru optimizasyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Seo, sıklıkla kullanmış olduğumuz arama motorlarında sitelerin veya herhangi bir sayfanın üst sıralarına çıkarma amaçlı yürütülen bir çalışmayı kapsamaktadır. Eğer sitenizin ya da sayfanızın arama motorlarında en üst listelerde yer almasını istiyorsanız web tasarım Seo’yu kullanabilirsiniz. Çünkü açılımı nedeniyle ‘’ arama motoru optimizasyonu ‘’ sizin istediğiniz işlevi gerçekleştirmek amacıyla yaratılmıştır. Ve sitenizin ya da sayfanızın normal yollarla ulaşamayacağı bir popülariteye ulaşmanıza yarar. Sonuç olarak var olan bu popülerlik zamanla Google’da sıralama artışını da beraberinde getirmektedir.

Seo nasıl yapılır, web site popülaritesi nasıl kazanılır?

                Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi SEO bir anlamda doğal bir ün yani popülarite elde etme sanatıdır diyebiliriz. Bu ünü en kolay ve en doğal yollarla elde eden uzmanlar ise SEO uzmanlarıdır. Popülarite yani buna meşhur olmak da diyebiliriz, web dünyası açısından Google’ da en üst sırada listelenmekle doğru orantılı bir artış göstermektedir. Eğer bir ürününüzü ya da sitenizi tanıtmak istiyorsanız web tasarım Seo ‘nun size sunmuş olduğu fırsatlardan biri olan listenin en üstünde yer alma aşamasını kesinlikle elde etmeniz gerekmektedir.

SEO nasıl yapılır ve doğallığın önemi nedir?

                SEO çalışmalarında yer alan bireyler için doğallık olmazsa olmaz kelimelerden bir tanesidir.  Google yapmış olduğu sıralamada doğal olmayan yani yapay yollarla listenin başına geçmek isteyen tasarımları anlamaktadır ve bunu popülarite bir yana zarar veren içerikler olarak görüp ona göre sınıflandırmaktadır. Bu nedenle doğallık kurumsal web tasarım seo için oldukça önemli bir aşamadır diyebiliriz. Doğallık algısının yaratılmasındaki en büyük etkenlerden biri ise çeşitliliktir. Bu anlamda tek elden yürütülen işler inandırıcılığını ve doğallığını yitirir.

Başarılı bir SEO stratejisi elde etmek için yapılması gerekenler

Bundan yaklaşık olarak 10 yıl önce birkaç etiket kelime kullanarak arama motorlarının en üst kısmında yer alabilirdiniz. Fakat artık günümüz dünyasında internet üzerinden birçok algoritma oluşturulmuş olması nedeni ile bu pek mümkün olmayacaktır. Bunu elde etmek için ise 4 adımdan oluşan bir seo stratejisi kullanmanız gerekmektedir. Web tasarım istanbul firmalarına güzel kazanç sağlamarı için seo palanlaması yapmayı sağlatır.

Strateji

       Bir strateji oluşturmak için sorunu anlamanız öncelikli olan hedefiniz olmalıdır. Amaç ve hedeflerinizin, hedef kitlenizin ve rakiplerinizin farkında olmanız gerekmektedir. Tüm bunlara ulaşabilmek için ise kelime araştırma, içerik ve dönüşüm denetimi, seo denetimi hakkında bilgi edinmeniz gerekmektedir.

Dönüşüm

        İş dönüşüm safhasına geldiğinde dönüşüm denetimi, içerik stratejisi ve açılış sayfası optimizasyonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Bir web sitesinden ulaşmak istediğiniz kitleye ulaşmak o kadar kolay değildir. Bu aşamayı da halletmek için az önce sizinle paylaşmış olduğumuz aşamaları kullanmanız yeterli olacaktır.

 

İçeriği oluştururken dikkat etmeniz gereken unsurları sizin için şöyle sıralayabiliriz

Blog içerikleri

Viral içerikler

Kılavuzlar, e - kitaplar ve eğitim kaynakları

Açılış ve satış sayfaları

Görsel içerik ( fotoğraflar vb. )

Video içerik ( vloglar vb. )

Kopya – çalıntı içerik

Basın bültenleri

Metin ve görüntülü resimler

Podcastler

Webinarler ve slaytlar

Optimizasyon

Optimizasyon için gerekli olan unsurlar ise başlı başına şöyledir.
  • Sayfa içi SEO
  • İçerik optimizasyonu
  • Sosyal medya optimizasyonu

Bir İnci
29.05.2017

SEO, kullanıcılara olan yakınlığınızdır. Bu sayede Google'da fark edilirsiniz yoksa her ne kadar iyi içerikleriniz olsada sitenizi kimse bulamaz.

emir balın
03.05.2017

Seo bir sitenin olmazsa olmazı gerekirse yatırımın en büyüğünü buna yapılması gereken can alıcı bir konudur.

Ömer Y.
02.05.2017

Başlarda doğal reklam çalışmaları ile büyümek daha kolay oluyor seo daha ileriye dönük bir yatırım olmalı bence

Furkan Çelik Kapı
20.01.2016

Ceobilisim.com ailesine 2 tıl önce katıldım gerçekten kaliteli ve işinde başarılı bir firma web tasarım yaptıracak beylere tavsiye ederim. referans olarak www.furkancelikkapi.net adresini ziyeret edebilirsiniz.

Ceo Bilişim

Teşekkürler. Furkan Çelik Kapı.

ferhat bey
05.09.2015

seo açısından faydalı bir makale olmuş sonunda seo ile ilgili derli toplu sağlıklı bilgi birikimi bulabildim teşekkürler.