Seo Fiyatları Ne Kadar?BLOG

seo-fiyatlari

Search Engine Optimisation ifadesinin kısaltılmışı olan SEO kelime anlamı olarak arama motoru optimasyonu anlamına gelmektedir. İnternette sitenizi arama motorları içerisinde görünür kılmak kolay bir iş değildir. Her geçen saniye yeni bir sitenin kurulduğu ve yayına girdiği unutulmamalıdır. Sitenizin arama motorları içerisindeki görünürlüğünü sağlamak için ayarlarının doğru bir biçimde yapılması gerekmektedir. Doğru şekilde ayarlama yapılması sitenizi arama motorunda üst sıralara taşıyacaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

  • Arama motoru için anahtar kelime seçerken sitenizi ifade edecek sözcüklerden seçmeye özen gösterin.
  • Açıklama kısmına yazacağınız 160 karakterlik metin okuyucuların siteniz hakkında fikir sahibi olmasını sağlar. Kullanıcılar bu metni okuyarak sitenizi kullanıp kullanmamaya karar verir.
  • Hizmet alacağınız şirketi iyi araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Mesela o sitenin anahtar kelimesinin herhangi bir arama motorunda ilk sıralarda olup olmadığına bakabilirsiniz.

Fiyatlar Hangi Aralıkta Yer Alıyor?

Bu hizmeti veren pek çok şirket bulunmaktadır. Önemli olan bu şirketler arasında en başarılı olanı bulup onu tercih etmektir. Bu şirketlerin başarılarını ise anahtar kelimelerinin arama motorlarında kaçıncı sırada olduğuna bakıp anlayabilirsiniz. Her şirket fiyat konusunda farklı indirimlerde bulunmaktadır. Seo fiyatları ortalama olarak 800 TL den başlayarak 5000 TL’ye kadar gitmektedir. Bazı şirketler plus, enterprıse, maksimum, platınum gibi paketler yapmaktadırlar. Bu paketlerle müşterilere ortalama olarak %10 ila %20 arasında bir indirim sağlanmaktadır. Aylık, 6 aylık veya yıllık olarak çalışma fiyatları bulunmaktadır. Danışman seçerken rekabet gücüne, anahtar kelimelere, sitenizin yükselme garantisine, siteniz için gerekli analizlerin yapılmasına( link building analizi, sektör ve rakip analizi vs.), sektörel tanıtım yazılarına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Sitenizin arama motorlarında ne kadar ön sıralara gelmesini istiyorsanız o kadar tecrübeli bir eleman seçmelisiniz.

Murat
12.12.2017

Seo fiyatları hakkında oldukça bilgilendirici bir yazı olmuş. Teşekkürler.

Zaren Gumuscu
12.12.2017

Seo çalışmalarına ne kadar devam edilmeli ki sonuç alınsın.

Ceo Bilişim

SEO çalışması etkisini sektörünüze bağlı olarak 4-5 ay sürede başarı sağlanmaktadır. Sitenizi ve sektörünüzü bize iletirseniz. Net bir bilgi iletiriz.