Seo Danışmanı Nedir?BLOG

seo-danismani

Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO internette herhangi bir mal yada hizmet arayan kişilerin arama motorlarındaki aradıkları kelimelerle ilgili sonuçların listelenmesindeki başarıyı ifade etmektedir. Yani bir başka deyişle internette bulunurluk demektir. İnternetin hayatımızda büyük bir yer edinmesiyle de önemli bir sektör haline gelmiştir. Danışmanlar ise bir arama motoru gibi düşünüp, arama motorlarının yapılarını doğru tahmin ederler.

Ne Kadar Gereklidir?

İnternet üzerinden yeni müşteriler, yeni müşteri kitleleri edinmek isteyen bir web sitesi sahibi iseniz bu durum sizler için oldukça gerekli diyebiliriz. Hedef kitlenizin ya da potansiyel müşterilerinizin sizleri bulabilmesi için web tasarımından sonra gelen birinci gerekli bir unsurdur. Arama motorlarında eğer ilk yirmilerde veya ilk otuzlarda yer almak istemiyor ve sıralamada ilk üçe girmek istiyorsanız sizlerin de bir danışmana ihtiyacınız var demektir.

Ne İş Yapar?

Web tasarımı uzmanları bu sektörle çok yakından ilgilenmişler ve arama motorlarındaki mantığı çözmeye başlamışlardır. Yani ben Google olsam çıkan sonuçları listelerken neye önem verirdim tarzında düşünerek yola çıkmışlardır. Herhangi bir arama motoru gibi düşünerek onların hareket tarzlarını doğru tahmin eden kişiler Seo danışmanı olmaya başlamıştır. Ama unutulmamalıdır ki bu bünyesinde uzun bir süreci barındırmaktadır. Bu işte tecrübe çok önemlidir, yani bu işte ne kadar eski iseniz adımlarınızı o kadar doğru atarsınız demektir. Danışmanlar bir web sitesinin arama motorlarında en üst sırada yer almasını sağlarlar. Bunun amacı da o web sitesine ziyaretçi çekmektir. Rekabetin çok yaşandığı alanlarda anahtar kelimeler kullanılarak, ilk üç sırada yer almak danışmanların asıl hedefidir. Bu hedefi gerçekleştirmek için öncede belirttiğimiz gibi derin bilgisi olan kişilere başvurmanızı öneririz. Bu kişiler öncelikli olarak sitenizi ve oluşan rekabeti analiz ederek işe başlarlar.

Hasan BB
24.11.2017

Açıklayıcı ve bilgilendirici faydalı paylaşım için teşekkürler.