Reklam vermek isteyenler için Adwords nedir?BLOG

adwords-nedirİnternet üzerinden reklam vermek istiyorsanız, reklam verdiniz ama daha fazla müşteriye ulaşmak istiyorsanız Adwords hakkında bilgi sahibi olmanızın zamanı gelmiş demektir. Bu yazıyı Adwords nedir sorusuna bir cevap aramak isteyen herkes dikkatlice okumalıdır.

Reklamda yeni dönem

                İnternet üzerinden daha fazla müşteriye ulaşmak istiyorsanız, Google Adwords tam da sizin aradığınız şey. Bu reklamı yayınladığınızda işinize yatırım yapmış olacaksınız. Dijital reklamcılık sayesinde, reklamlarınız ile hedeflediğiniz müşteri türüne ulaşma imkânı elde edeceksiniz. Hem de bunu sizin belirlediğiniz bütçeyi aşmadan yapabilirsiniz. Günlük 5-10 TL bütçe ile hedeflediğiniz müşteri sayısına ulaşabilir ve tanınırlığınızı arttırabilirsiniz. 

Adwords reklamlarınızı açarken dikkatli olun

                Her işte olduğu gibi bu konuda da mutlaka dikkat edilmesi gereken şeyler var. Bu maddeleri göz önünde bulundurarak hareket ederseniz muhtemel zararlardan da korunmuş olacaksınız.

  • Yapmanız gereken ilk iş bir anahtar kelime araştırması yapmaktır. Bu araştırma sayesinde hangi kelimelerin ne kadar arandığını ve her kelime için tıklama başına ne kadar ödememiz gerektiğini öğrenebiliriz.
  • Yapacağınız reklam günlük olarak ücretlendirilmektedir. Dolayısıyla planınızı yaparken buna dikkat etmeniz gerekiyor.
  • Reklam metninizi açıklayıcı bir şekilde hazırlamalısınız.
  • Olabildiğince çok negatif anahtar kelime girin. Yani kast ettiğim şey hangi kelime aramalarında reklamınızı çıkmayacağına karar verin. Böylece reklamınız doğru müşteri grubunu size yönlendirecektir.
Nasıl ücretlendirilir?

                Adwords reklamları maliyetlerinizi kontrol etmenize olanak sağlar ve minimum harcama zorunluluğu olmadığı için size en uygun olan reklam bütçesini siz seçersiniz.  Reklam ücreti günlük olarak hesaplanır ve paranızı nasıl harcayacağınıza siz karar verirsiniz.

                Tıklama başına maliyet, gösterim başına maliyet ve ya kullanıcıların web sitenizde belirli bir işlem yapma zamanına göre farklı şekillerde reklam ücretlendirme seçeneklerinden birini seçtikten sonra kolay bir şekilde reklamınızı vermiş oluyorsunuz. 

mehmet
27.11.2017

ben reklam vermek istiyorum fakat adwors harici daha iyi bir yer yok mu??