Merek edenler için Google Adwords nedir?BLOG

google-adwords-nedirİnternet, reklam sektörüne de yeni bir soluk getirdi. İnternet üzerinden reklam verme çabasında olanlar ve müşteri sayısını arttırmak isteyen web sayfası sahiplerinin mutlaka bilmeleri gereken Adwords’lerden bahsetmek istiyorum.

İşinize yatırım yapın

                Adwords ile reklam yayınlamak istiyorsanız işinize yatırım yapıyorsunuz demektir. Bütçenizi aşmadan bu yatırım işinizi büyütmenizi sağlayacaktır. Doğru tercihler yaparak reklamınızın doğru müşteri kitlesine ulaştıracak ve kazancınızı arttırma şansı yakalayacaksınız.

Bunu yapmak da oldukça basit. Sizin belirlediğiniz günlük bir bütçe, reklamın gösterileceği yer, zaman, ağlar, anahtar kelimeler, başlık ve açıklama metnini oluşturduktan sonra reklamınızı yapabilirisiniz.

Dikkatli olun

  • Google Adwords ücretlendirmeyi günlük olarak hesaplar bu yüzden reklam verme planınızı yaparken bu maddeyi aklınızdan çıkartmayın. Her hangi bir günlük minimum ücretlendirme yapılamamaktadır.
  • Reklam vermeden önce anahtar kelime araştırması yapın ve her anahtar kelime için belirli bir teklif belirleyin.
  • Reklam metni hazırlarken açıklayıcı, öz ve anlaşılır olmasına dikkat edin.
  • Aklınıza gelen tüm negatif anahtar kelimeleri girmeye çalışın. Negatif anahtar kelimeden kast ettiğim şey, hangi kelimelerin sizin reklamınıza uygun olmadığını belirlemek. Böylece reklam için ayırdığınız bütçenizin doğru müşteri kitlesine ulaşma ihtimalini arttırmış, diğerlerini elemiş olacaksınız.

Hedefinize göre bir strateji seçin

                Bir kullanıcı internet üzerinden arama yaptığında, Adwords arama sonuçları sayfasında gösterilen reklamları ve sayfadaki sıralamasını belirler. Reklamınızın bu sayfa içerisinde yer alma olasılığını arttırmak için nasıl bir strateji vermeniz gerektiğini seçmek zorundasınız.

                Üç farklı şekilde bunu seçme imkânınız var. İlk seçenek tıklama sayısı ya da başka bir deyişle TBM teklifi. Web sayfanız tıklama sayısına göre sayfada yerini alır ve ücretlendirilir. İkinci seçenek ise reklamınızın gösterilme sayısına göre ücretlendirilmesi.

Son olarak da kullanıcıların, sayfanıza girip belirli bir işlem yapama zamanına göre bir ücretlendirme tarifesi seçmek. Umarım Google Adwords nedir sorusuna aradığınız cevabı bulmuşsunuzdur. 

ömeri mansur
29.11.2017

Adwords hakkında vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim.

Ballı Soprano
28.11.2017

Görüntülü reklam ağı ve SNDS ile de ilgili bilgi verebilir misiniz başka bir yazınızda?

Ömer DOĞAN
27.11.2017

Google adwors ile ilgili gerçekten detaylı açıklayıcı google dostu özgün bir makale olmuş, ellerine sağlık dostum başarılarınızın devamını dilerim.

fatih
27.11.2017

adwords hesabının eski olması reklamlardan daha iyi bir sonuç alınmasına neden olur mu?

Ceo Bilişim

Adwords hesabının eski olmasının bir artısı yoktur. Adwords ile başarı sağlamanın yöntemi doğru hedef ve planlamadır.