Kurumsal Web Tasarımın Önemi ve Temel GereklilikleriBLOG

          web-tasarim-seo-seo,

Firmanın marka değerinin yaratılması en az üretilen ürün veya hizmetin pazarlanabilmesi kadar önemli bir meseledir. Marka değeri, bir kalite algısının yaratılmasını sağlayacaktır. Bu durumda firmanız, ürettiğiniz ürün veya hizmet söz konusu olduğunda akla gelen firmalardan biri hâline gelecektir. Bunu sağlayabilmek görüldüğü kadar zor olmasa da ciddi anlamda çaba gerektirir. Bunun için öncelikle kamuoyuyla iletişimin kurulması ve halkla ilişkiler çalışmalarının uzmanlıkla yürütülmesi gerekir. Kamuoyuyla kurulan ilişkilerin sağlamlığı firmanın prestij kazanmasına ve sonuç olarak bir marka değerine sahip olmasına yardımcı olacaktır. Günümüzde kitlelerle iletişimin yolu internetten geçmektedir ve aktif olarak faaliyet gösteren her firma internet üzerinden bir mevcudiyet edinme ihtiyacına sahiptir.

               

İnternet bugün sadece sanal ve kişisel bir mecra değildir. 

Birçok alanda olduğu gibi iş hayatında da ve ticarette de yeni bir boyut açmıştır. İnternet ticaret hacmi geniş bir mecradır ve zamanla ticaretin kalbinin internette atacağı da tahmin edilmektedir. Aktif olarak hizmet veren bütün bankaların internet şubeleri, sadece internet üzerindeki alışverişlerde kullanılan banka hesapları ve sanal kartları bulunmaktadır. İnternet, binlerce kişiye ulaşma olanağı olan bir mecra olduğu için günümüzde aktif olarak faaliyet yürüten bütün firmalar tarafından tercih edilmektedir. Bu durum internetteki rekabeti güçleştirmekte ve bu mecrada bulunabilmek için daha çok çaba gerekmesine neden olmaktadır. İnternetteki mevcudiyeti koruyabilmek ve buradaki rekabet gücünü arttırabilmek için web tasarımına dikkat etmek gerekir.

 

                Öncelikle hizmet verdiğiniz alanda arama yapan kişilerin web sitenize ulaşabilmesini sağlamanız gerekir. Ancak bu oldukça çaba gerektiren bir iştir. Çünkü anahtar kelimelerin belli rekabet oranları vardır ve sizinle aynı hizmeti veren firmalar internet üzerinde mevcudiyet sağladıkça rekabet oranları artmaktadır. Bu yüzden sitenizin SEO ayarlarını yaparak arama motorlarında görünür kılmanız gereklidir. SEO, arama motoru optimasyonu anlamına gelir. Bu ayarları yapabilmek için sitenizin özgün ve kaliteli bir dille kaleme alınmış içeriklere sahip olması gerekir. Arama motorları, kaydedilen siteleri içerik ve tasarım gibi kriterlere göre değerlendirerek puanlandırmaktadır ve sitenin listelemedeki sırası bu puana göre belirlenir. Web tasarım seo alanında uzman kişilerle çalışarak arama motoru optimasyonunu kaliteli bir biçimde sağlamanız mümkündür.

               

                Görsellik, kullanıcının ilgisini çekmek ve onu sitede göz gezdirmeye ikna etmek açısından oldukça önemlidir. Eğer kullanıcı arama motorlarının üst sıralarından sitenize ulaşabilmişse SEO ayarları için yeterince iyi bir tasarıma sahipsiniz demektir. Ancak bu görsel tasarımın hizmet verdiğiniz alana ve hedef kitlenize uyması da son derece önemlidir. Her ürün ve hizmetin ayrı bir pazarlanış yöntemi vardır, bu bağlamda görsellik ayarları da üretiminize uygun bir şekilde olmalıdır. Sitenin teması, renk düzeni, eklenen görseller hedef kitlenizin dikkatini olumlu yönde çekebilmelidir. Bunu sağlamak için kurumsal web tasarım alanında uzman kişilerle çalışmanız gerekir.

               

                Sitenizde yer alması gereken bazı sayfalar ve bölümler bulunmaktadır. Bunlar ürün katalogları, ulaşım bilgileri, iletişim ve müşteri hizmetleri bağlantıları gibi sayfalardır. Bununla birlikte sitenizde firmanız ve sektörünüzle ilgili haberlerin yer aldığı bir haber sayfasıyla birlikte ürünleriniz ve hizmet verdiğiniz alan hakkında bilgilendirici yazıların yer aldığı blogun olması da kullanıcıların ilgisini olumlu yönde çekecektir. Ancak kullanıcının ana menü üzerinden sitenizdeki tüm bilgilere ve hizmetlere kolayca ulaşabilmesi gerekir. Bunu sağlamak için ise sitenin arayüz tasarımını alanında uzman kişilere yaptırmanız gerekir. Sitede yer alan menü ve butonların kullanışlı olması son derece önemlidir. İyi bir tasarım sağlayabilmek için web tasarım İstanbul alanında uzman kişilerle çalışmanız gerekir. 

 

ferhat bey
05.09.2015

çok güzel anlatılmış hocam elinize sağlık

Issy
11.04.2015

Got it! Thanks a lot again for hepling me out!

Ceo Bilişim

Thanks