Kurumsal Web Tasarım Hakkında Bazı Temel MeselelerBLOG

                                                            kurumsal-web-tasarim-seo,

Kurumsal prestij çalışmalarında kamuoyuyla iletişimin önemi oldukça büyüktür. Bu çalışmalar bir hedef kitlenin belirlenmesi ve belirlenen hedef kitleyle iletişim kurulmasıyla yürütülür. Her ürünün ve hizmetin bir alıcı kitlesi vardır. Hizmet verdiğiniz alanda kalıcı olabilmek ve akla gelen bir firma olabilmek için potansiyel müşteri kitlesi ve bu kitlenin eğilimlerini belirleyen gruplarla sağlam ilişkiler kurabilmeniz gerekir. Bunu yapabilmenin yolu da günümüzde internetten geçmektedir. İnternet veri akışının her saniye yenilendiği bir mecra olması dolayısıyla geniş kitlelere ulaşabilmenin en iyi yoludur. Bununla birlikte sadece sanal bir mecra değil, gerçek yaşamın bilfiil yansıdığı bir yerdir. Bu bakımdan internet üzerinde yer almanın firmanız için hayati öneme sahip olduğunu bilmeniz gerekir.

Kurumsal Web Tasarım

İnternette yer edinebilmek ve bu yeri koruyabilmek ciddi anlamda çaba gerektiren bir iştir. Buradaki rekabetin en az gündelik ticaret kadar zorlu olduğunu söylemek zor değil. Kendi alanınızda hizmet veren binlerce firmanın internet üzerinde var olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu firmaların arasından kullanıcıya ulaşabilmek, ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilmek ciddi anlamda çaba gerektiren bir iştir. Bunun için hem sitenizin görünürlüğünü sağlayabilmeniz hem de siteyi müşterilerinizin ilgisini çekecek biçimde tasarlayabilmeniz gerekmektedir. Şüphesiz ki web tasarımı ciddi bir uzmanlık alanıdır. Bu alanda gerçek anlamda uzmanlaşmış web tasarımcılarıyla birlikte çalışmak internetteki yerinizi sağlamlaştıracak ve geniş kitlelere ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

 

Sitenize trafik sağlayabilmenin en iyi yolu, arama motorlarında iyi bir sıralamada yer edinebilmektir. Başta Google Adwords olmak üzere gerek arama motorlarına, gerekse çeşitli sosyal medya sitelerine reklam verebileceğiniz programlar mevcuttur. Ancak bunlara düzenli olarak para ödemeniz gerekir ve bu firmanızın bütçesini ciddi anlamda sıkıntıya sokacaktır. Bununla birlikte sitenizin arama motorları tarafından üst sıralara yerleşebilecek kalitede olması kullanıcıda reklam çalışmalarının yaratamayacağı bir algı yaratacaktır. Bu yüzden web sitenizin SEO uyumuna dikkat etmeniz gerekir. Arama motoru optimasyonu anlamına gelen seo, sitenin içerik ve tasarım bakımından arama motorlarının kriterlerine uygunluğunu temsil etmektedir. Bu optimasyonu sağlayabilmek için web tasarım seo alanında uzman kişilerle çalışmanız gerekir.

 

İçerik yönetimi sadece SEO uyumunu sağlamak için değil, kullanıcıyı sitede tutabilmek için de önemlidir. Site içeriğinin arama motoru optimasyonuna uygun olması kadar, diğer sitelerde sitenize trafik sağlayacak içeriklerin üretilmesi de önemlidir. Ancak görsellik de sitenin dikkat çekiciliği ve içerik kalitesi açısından üretilen metinler kadar önemlidir. Sitedeki görsel tasarımın ulaşmak istediğiniz kitlelere hitap edebilmesi önemlidir. Her ürün ve hizmetin ayrı bir pazarlama yöntemi vardır ve görsel tasarım buna göre şekillenmelidir. Sitenin görselliği göz yormayacak biçimde olmalı ve daha önemlisi kullanıcının ilgisini olumlu yönde çekebilmelidir. Bunu sağlayabilmek için kurumsal web tasarım alanında uzman kişilerle çalışmanız son derece önemlidir.

               

Sitenin arayüzü kullanışlı olmadığı takdirde, görsellik ve içerik ne kadar iyi tasarlanmış olursa olsun kullanıcıların sitenizde vakit geçirmesi olanaksız olacaktır. Sitenize giren kullanıcının orada geçirdiği vakti verimli geçirebilmesi ve bunun için motive olabilmesi gerekir. Ana sayfadan site haritasındaki bütün sayfa ve bölümlere ulaşabilmesi son derece önemlidir. Bunun için siteye pratik kullanıma sahip menüler ve butonlar eklemeniz gerekir. Sitede yer alması gereken temel sayfalar; ürün tanıtımları, eğer online pazarlama yapılıyorsa ürün katalogları, iletişim ve ulaşım bilgileri gibi sayfalardır. Bununla birlikte sitenizin 7/24 ulaşılır olduğunu unutmamalı, müşterilerinizin ve hedef kitlenizin sürekli olarak faydalanabileceği bir tasarıma sahip olmalısınız. Bunun için de web tasarım İstanbul alanında uzman kişilerle çalışmanız gerekmektedir.

 

sokrates
30.04.2017

Fiyat ve örnek temalar ile gösterirseniz çok memnun olurum. En azındna hangi firmayla ne kadara çalıştığımızı ve kalite farkını ölçme şansımız olur

senaneg
30.04.2017

allah ragzi olsun canem

aşkın yılmazkaya
13.08.2015

güzel bir yazı emeğinize sağlık