İşletmenizin Dünyaya Açılan Yüzü; Web TasarımBLOG

web-tasarim-web-sitesi

Teknoloji hayatımıza bilgisayar ve cep telefonlarıyla birlikte hızlı bir giriş yaptı. Teknoloji kullanımının yaygınlaşması ise ticari anlamda büyük gelişmelere yol açtı. Özellikle son 20 yılda dünyada gelişen satış ve pazarlama tekniklerini teknolojiyle birleştiren girişimciler yaygın internet kullanımını da şirketlerin ve ticareti gelişmesinde kullanmaktadır. Bu sayede dünyada teknoloji ile birlikte ticaret de gelişmiş oldu.

Ülkemizde dahi hemen herkes günde en az 1-2 saatini bilgisayarın başında geçiriyor. Buna artı olarak da internette gezinmemizi sağlayan akıllı cep telefonları da her an elimizde. Bir işletmeye sahipseniz ve akıllı telefonu hala sadece eğlence ve iletişim aracı olarak kullanıyorsanız da çağın gerisinde kalmışsınız demektir. Günümüzde büyük şirketlerin dışında küçük ve orta büyüklükteki işletmeler de web sitesine sahip. Bu sayede her geçen gün satışlarını artırarak büyümeye devam ediyorlar.

Nasıl Web Sitesi Açabilirim?

Web sitesi, internet kullanıcı potansiyel müşterilerinize işletmenizi yansıtacağı için özen gösterilerek profesyonel ve bu işte ehlileşmiş kişiler tarafından yapılmalıdır. Web tasarım uzmanları tarafından yapılan bir web sitesi,

  • Karmaşık olmaz, bu sayede müşteriler sıkılıp başka siteye gitmeyi tercih etmez
  • İstenilen renklerde göz yormayacak şekilde ayarlanır
  • Sekmeler arasında kolay geçiş sağlanı
  • Müşterinin istedği ürün ve hizmetin kolaylıkla bulunmasını sağlar
  • İstenilen mal ve hizmetin yanı sıra benzer, indirimde olan ve yeni eklenen ürünlerin de müşteriye gösterilmesi sağlanır.

Bu bilgiler dahilinde web tasarımın önemi daha belirgin ortaya çıkmaktadır.

Web Sitesinin İşletmeme Ne Gibi Katkıları Olur?

Kurumsal bir web tasarımın faydaları çok fazladır. Listeye daha fazla kişiye ulaşabilmekle başlayabiliriz. İşletmenizin web sitesi sadece bulunduğunuz ilden değil tüm dünyadan potansiyel müşterilerinizle buluşmanızı sağlar. Bu da kısa vadede çok daha fazla ticari kâr anlamına gelir. ayrıca web sitesi en masrafsız ve en etkili reklam aracıdır. İşletmenizin faaliyetlerini, ürün ve hizmetlerinizi tüketiciye doğrudan, ayrıntılı bir şekilde iletebilirsiniz. Ayrıca sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla da kısa sürede pek çok kişinin duyduğu bir markaya dönüşme ihtimaliniz yüksektir.

Kaliteli bir Web tasarım sizi rekabet içinde olduğunuz diğer firmalardan ayırmaya da yarar. Yapılan araştırma sonuçlarına göre Web sitesi bulunan bir şirketin tüketiciye web sitesi olmayan bir şirkete göre çok daha fazla güven verdiğini ve sonraki alışverişlerinde de aynı firmayı tercih etme meylinde olduğu anlaşılmıştır. Bu sayede de yüksek rekabet ortamında dahi şiretinizin bir adım önde olmasını sağlayabilirsiniz.

İyi Tasarlanmış bir web sitesinin işletmenize katacaklarından bir diğeri ise marka değeridir. Web sitesi sayesinde kısa sürede isminizi duyurabilir ve bu sayede şirketinizin marka değerini artırarak müşterilerinizin ve rakiplerinizin gözündeki imajınızı yükseltebilirsiniz.

Profesyonel ellerce yapılan web sitesinde en büyük avantajınız ise SEO çalışmasıdır. İngilizcede search engine optimization olan bu çalışma arama motoru önceliği sağlar. Yani işletmenizin sunduğu mal ve hizmetlerle ilgili internet arama motorlarında yapılan aramalarda web sitenizin üst sıralarda yer alması sağlanır. Bu da web sitenizin yukarıda saydığımız avantajlarının çok daha kısa sürede olmasını ve diğer firmalar ile aranızda farklılığın oluşmasını sağlar.

Web tasarım profesyonel kişilerce yapıldığı taktirde kısa sürede maksimum fayda görebileceğiniz ve işletmenizin hızla büyümesine yardımcı olan bir çalışmadır. Web sitesinin daha pek çok faydaları vardır. sözün kısası işletmenizin ömrünün uzun olması, karınızın yüksek olması, etkin ve ucuz reklam yapabilmek ve daha pek çok avantajdan faydalanmak için en kısa sürede siz de kurumsal web tasarım yaptırarak ticarette çağımızı yakalayabilirsiniz.

Usta Elektrikçi
21.09.2017

Çok Güzel Örnek tasarımlarınız varmı acaba

Adam Zeki
31.08.2017

Teşekkürler fayfalı bir paylaşım olmş.

internettenparakazanma
29.08.2017

Web sitelerinde renk konusu gerçekten çok önemli. Beyaz fonu ağır basan sitelerde kullancıların daha fazla kaldığını duymuştum.

eslem
08.07.2017

artık herkes bu bilgi ile kendi web sitesini açabilir

Oğuzhan
05.07.2017

Faydalı bir yazı gerçekten yeni yazılarınızı sabırsızlıkla ailecek bekliyoruz ...

ArifD
03.07.2017

Harika bilgi başarılar diliyorum. ceo bilişim süper işler cıkartıyorsun admin

hakan uysal
24.06.2017

Artık çağımız internet çağı demeye gerek yok. Herkesin elinde telefon ve her şirketin bir web sitesine ihtiyacı olması gerektiğini söylemeye gerek yok galiba.

bilen cevaplasın
31.05.2017

hayırlı olsun allah bol kazançlar versin diyorum başarılar dilerim. artık her işletmenin bir web sitesi var ve olmalıda.

Necla İnet
31.05.2017

Başarılarınızın devamını diliyorum. Saygılarımla

oktay demir
30.05.2017

hayırlı olsun başarılarınızın devamını dilerim

Haber
30.05.2017

Konu ile ilgili detaylı bir içerik, detaylı bir paylaşım olmuş. Yeni paylaşımlarınız için ve mevcut paylaşım için teşekkürler, iyi çalışmalar.