İnternette Görünür Olabilmenin ÖnemiBLOG

web-tasarIm-seo,         İnternetteki ticaret hacmi her geçen gün artmaktadır. Son yıllarda ticari ve ekonomik alanda büyük bir gelişme gösteren internet, günümüzde ticaret hayatında yer alabilmek için bulunulması gereken bir mecradır. Bütün bankaların internet üzerinden işlem seçenekleri, hatta birçoğunun sadece internet alışverişlerinde kullanmak üzere tasarladıkları sanal kart ve banka hesapları bulunmaktadır. Bununla birlikte başta uluslar arası alanda marka değerine sahip büyük firmalar olmak üzere milyonlarca firma internet üzerinde yer edinmiş durumdadır.

 

İnternet Üzerinden Hizmet

Sadece internet üzerinden hizmet vererek kısa sürede büyüyen firmaların da olduğu düşünülünce, rekabet gücünü arttırmak ve firmanın geleceğini sağlam temeller üzerine oturtmak için internetin ne kadar önemli bir mecra olduğu ortaya çıkmaktadır.

     İnternette yer almak avantajlı olduğu kadar, şirketin geleceği için son derece elzemdir. Ancak daha pratik bir mecra olmasına rağmen burada geniş kitlelere ulaşabilecek biçimde yer almanın kolay olduğu söylenemez. Bu büyük bir çaba gerektirir. Çünkü internet bilgi akışının her saniye yenilendiği bir mecradır ve kullanıcıya aynı anda onlarca siteye erişim imkânı sunmaktadır. Hizmet verdiğiniz alanda arama yapan kullanıcılar, aynı alanda birçok web sitesiyle karşılaşacaktır. Tüm bunların arasından sizin firmanızın sitesinde göz gezdirebilmeleri için sitenizin hem arama motorlarında ulaşılır olması hem de kullanıcının sitenizde devam etmeye ikna olacağı bir tasarıma sahip olmanız gerekmektedir.

    Öncelikle sitenizin görünür olması gerekir. İnternet üzerinden ulaşmanız gereken kitle, hizmet verdiğiniz ürün ve hizmete ihtiyaç duyan ancak firmanızdan haberdar olmayan kitledir. Firmanızın binlerce web sitesi arasından görünür olmasının tek yolu SEO yani arama motoru optimasyonu uyumunu sağlayabilmektir. Arama motorlarına kayıt olan her site, botlar tarafından incelenirler ve bu incelemeler sonucunda tasarım, içerik gibi kriterler göz önüne alınarak belli puanlar kazanırlar. Sitenin arama motorlarındaki yerini bu puanlar belirler. Kalitesiz ve kopya bir içerik sitenizi arama motorlarında görünmeyecek sıralara itecekken iyi bir içerik üst sıralara çıkmanızı sağlayacaktır. Akıcı ve kaliteli bir üslupla kaleme alınan içerik hem kullanıcının ilgisini olumlu anlamda çekecek hem de sitenizi üst sıralara taşıyacaktır. Bunu sağlamak için web tasarım seo hizmeti almanız faydalı olacaktır.

      Bununla birlikte sitenin görsel tasarımı ve arayüzü de oldukça önemlidir. Firmanızın web sitesinin kullanıcıyı ikna edici nitelikte olması gerekir. Burada reklamcılık pratiğinde bulunan bazı bilgileri hatırlatmakta fayda var.

Logo tasarımı, reklam görsellerinin oluşturulması, kişiyi birkaç saniye içinde ikna etmeye yöneliktir. Çünkü ilk intibah birkaç saniye içinde oluşur ve kaybedilen bir intibahı tekrar kazanabilmenin olanağı yoktur. Sitenize giren bir kullanıcının devam etmeye ikna olması için sitenin iyi bir görselliğe sahip olması gerekir. Tasarımın hem görselliğe hitap edecek biçimde olması hem de firmanızın ürün ve hizmetine uygun bir şekilde ilgi çekici olması gerekir. Bunu sağlamanın en iyi yolu kurumsal web tasarım alanında uzman kişilerden yardım almaktır.

      İnternet siteniz, firmanızın web ağındaki kurumsal kimliğini teşkil etmektedir. Burayı sadece bir reklam mecrası olarak görmemeniz gerekir, zira reklam çalışmaları sosyal medya üzerinden de yürütülebilir ancak internet sitesi tıpkı şirketinizin ofisi veya mağazası gibi önemli bir yerdir. Firmanızın sağlam temeller üzerinde yükselmesi internette yer alabilmekten geçer. Sitenizin görsellik ve içerik uyumuna sahip olması onu hem görünür kılacak hem de kullanıcılar için ikna edici olmasını sağlayacaktır. Tüm bunları sağlayabilmek için alanında uzman bir web tasarım İstanbul ekibinden hizmet almak faydalı olacaktır. İnternette görünür olabilmek için uzman kişilere danışmanız önemlidir.

oktay demir
01.05.2017

vallah güzel makale olmuş okuduk vede açtığınız konudakileri uygulama yapacam teşekkürler

sokrates
30.04.2017

faydalı bir içerik olmuş. Zira anahtar kelimelerinin , seo yapılarının ve önüne gelenin kalite adı altında hizmet vermesinede değinsen fena olmaz :)

Mehmet
05.02.2017

güzel bir yazı olmuş teşekkürler, elinize sağlık hocam. bşaarılarınızın devamını dilerim.

veysel
05.02.2017

kesinlikle çok güzel ve iyi bilgiler vermişsiniz. sosyal medyada aktif olmak markalaşmayı sağlayabilir. bu da internette bir nebze görünmezi sağlamış olur. bunun yanında bahsettiğiniz web tasarımı da çok önemli bir etkendir.

Ceo Bilişim

Değerli yorumunuz için teşekkürler.

Oğuz akat
18.09.2015

Bilgiler çok sağlıklı teşekkürler

ferhat bey
05.09.2015

Seo yapabilmek daha doğrusu başarmak çok zor tekrar tekrar makaleler okuyorum okudukça bilgi birikimim artıyor makaleniz gerçekten çok güzel olmuş

Berkay Deniz
27.08.2015

Verdiğiniz bilgilerden ötürü için teşekkürler CEO BİLİŞİM ailesi. SEO her web sitesi için önemli olsa da E-Ticaret siteleri için daha önemli olduğunu düşünüyorum. Konularınız da çok güzel bilgiler veriyorsunuz beğendiğim ve takip ettiğim bir firmasınız. Teşekkürler CEO BİLİŞİM.

cem Cavkaytar
21.08.2015

internet sitesi yaptıracak olanlar mutlaka fiyat almadan yaptırmasınlar. Dogru Adres Dürüşt esnaf

yunus emre
13.08.2015

internetin ticarettete yanımızda olması süper bi avantaj

Karah
11.04.2015

Findnig this post solves a problem for me. Thanks!

Ceo Bilişim

Thanks

Mustafa Dereli
26.03.2015

Gözlerin sizde olmasını istiyorsanız elbette dikkat çekecek bazı özelliklere sahip olmanız gerekiyor. Tabiki dikkat çekmek için de karşınızdakilerin ne aradığını bilmeniz gerekiyor. Firmalar da göz önünde olmak yani internetten yapılan aramalarda ilk sayfalarda çıkmak istiyorlarsa nelerle donanacaklarını ve insanların ne aradığını bilmeleri gerekiyor. Bu da ancak kurumsal web tasarım alanında uzman ekiplerce donatılmış web sitesiyle mümkün olacaktır.

Ceo Bilişim

Güzel bir cevap olmuş. Teşekkürler