İnternet Reklamcılığında Başarının Adresi: GoogleBLOG

internet reklamÜlkemizde en çok kullanılma sıfatına sahip Google, internet reklamcılığında zirvede yer alıyor. Teknolojinin getirdiği kolaylıklardan birisi olan dijital reklamcılık, oturduğunuz yerden reklamınızı yapmanızı ve web sitenizi duyurmanızı sağlıyor. Sanal platformun yeni gözdesi dijital reklamcılığı kullanarak şirketinizi büyütebilir, kazancınıza kazanç katabilirsiniz.

Ne Kazanacaksınız?

                Öncelikle belirtilmelidir ki hedef kitleniz katlanacak. Başka yollardan reklamınızı yapmakla binlerce insana sesinizi duyuracaksanız, dijital reklamcılık ile milyonlarca insana ulaşabileceksiniz. Üstelik bunu hiç yorulmadan yapacaksınız. Fiyat hususunda endişe etmenize gerek yok. Zira bu işin maliyeti de çok düşük. Çok cüzi miktarlar ödeyerek büyük paralar kazanabileceğiniz mecrayı sizlerle tanıştırmak istiyoruz.

Google Reklamlar

                Günümüzde binlerce işletmenin kullandığı Google Adwords hizmeti, arama motorunda yapılan aramalara çıkardığı sonuç sayfasında sizlere yer veriyor. Bu reklamı iki şekilde yapmayı sizlere sunuyor. Birinci seçenekte sayfanın en üstünde “Reklamlar” etiketi ile yayınlanan reklam olmayı teklif ediyor. Diğer seçenekte ise bu etiket olmadan direk sonuç sayfasında yer almayı vaat ediyor. Bunun için ayriyeten anahtar kelime hizmetinden de faydalanmanız gerekiyor çünkü kullanıcının Google’a yazdığı anahtar kelime ile sizin web sitenizde yer alan anahtar kelimenin uyumlu olması gerekiyor. Bu iki anahtar kelime ne kadar alakalı olursa, web siteniz o kadar üst sırada yayınlanır.

Ödeme Nasıl Yapılıyor?

                Sistemde size günlük bütçe açılıyor. Bu bütçe yalnızca ödemeyi kontrol etmeniz için. Ödemeleri tıklama başına yapmanız gerekiyor. Sitenizin popülerliğinin arttığı dönemde fazla tıklanma sayısı ile sizlere fazla miktarlarda ödeme sunulmaması için bir kota getiriliyor. Ayrıca bu kotanın %20 aşma payı da bulunuyor. Günlük bütçenizi her gün değiştirebileceğinizi ve bütçenin ve ödemenin kontrolünün, takibinin sizlerin elinde olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

mustafa3417
26.11.2017

s.aleyküm bilgilendirici bir site teşekkür ediyorum emeginize sağlık.geleceğin ticareti bu sektörden olacak çok belli