İnternet Kamuoyuna Hitap Etmenin Temel GereklilikleriBLOG

web-tasarım-istanbul

     İnternet günümüzde ticaret ve iş hayatının ayrılmaz bir parçası hâline gelmiştir. Önümüzdeki yıllarda önemini arttıracağı ve ticaret hayatının kalbinin internette atacağı tahmin edilmektedir. Burada var olabilmek aktif olarak faaliyet gösteren her firma için önemlidir. Bugün faaliyet gösteren bütün bankaların internet üzerinden kullanılan hesapları ve sanal kartları bulunmaktadır. İnternet sadece alışveriş ve reklam yeri değil, ciddi anlamda yatırımların yapıldığı bir mecradır. Günümüzde ticarete hâkim olabilmek, geniş kitlelere ulaşarak kurumsal prestij yaratabilmek ve var olan prestiji koruyabilmek için internete hâkim olmak son derece önemlidir. İnternet üzerindeki mevcudiyeti koruyabilmek için web tasarımı konusunda bazı temel meselelere dikkat etmek gerekir.

               

 Öncelikle sitenin kullanışlı bir arayüze sahip olması gerekir.

Sitede yer alması gereken bazı sayfalar ve bölümler bulunmaktadır. Ürün ve hizmet tanıtımı, eğer site üzerinden satış yapılacaksa ürün katalogları, ulaşım ve iletişim bilgileri, şirket vizyonu gibi sayfaların sitede mutlaka bulunması gerekir. Bununla birlikte sitenin 7/24 ulaşılır olduğunu hesaba katarak müşteri hizmetleri bağlantısı yerleştirmek de önemlidir. Ayrıca firma ve sektör ile ilgili haberlerin ve bilgilerin yer aldığı bir blog sayfası da kullanıcıyı sitede tutacak ve olumlu yönde ilgi çekecektir. Siteye giren kullanıcının tüm bunlara menüler üzerinden erişebilmesi gerekmektedir. Menüler ve butonlar pratik bir biçimde tasarlanırsa site içi erişim kolaylaşacaktır. Bunun için web tasarım İstanbul alanında uzman kişilere başvurmak faydalı olacaktır

 

                İçerik yönetimi, ürün ve hizmet tanıtımlarının, şirket vizyonunun ve diğer bilgilerin kullanıcıya sağlıklı bir şekilde aktarılabilmesi için son derece önemlidir.  Sitenize giren kullanıcının ürünleriniz ve firmanızla ilgili bilgileri sitenizde yer alan içeriklerden edineceğini unutmamanız gerekir. Bununla birlikte sitenin arama motorlarında listelenebilmesi için SEO uyumunun yapılması gerekir. SEO, arama motoru optimasyonu anlamına gelir ve seo uyumunu sağlamanın en temel yolu özgün içerik üretmektir. Sitenizde iyi bir dille kaleme alınmış ve kopya olmayan içeriklerin yer alması, arama motorlarındaki botların sitenizi yüksek puanlarla değerlendirmesine ve otomatik olarak arama motorlarının üst sıralarına yerleştirmesine yardımcı olacaktır. Web tasarım seo alanında uzman kişiler tarafından üretilen içeriklerin sitenizi üst sıralara kolaylıkla taşıyacağından emin olabilirsiniz.

 

                Görsel tasarım da internetteki hedef kitlenize hitap edebilecek biçimde olmalıdır. Eğer siteniz arama motorlarında üst sıralara yükselebilmişse bu sitenizin şık bir tasarıma sahip olduğunu gösterir. Ancak bu tek başına yeterli değildir. Her ürünün ve hizmetin ayrı bir hedef kitlesi vardır ve bu kitlelere hitap eden görsellikler arasında ciddi farklar bulunmaktadır. Örneğin bir bilişim sitesiyle bir yemek sipariş sitesinin aynı tasarıma sahip olması düşünülemez. Bu yüzden sitenizin görsel tasarımına önem vermeli ve bu alanda kendini ıspatlamış kurumsal web tasarım uzmanlarıyla çalışmalısınız. İyi bir görselliğin kullanıcıyı olumlu etkileyeceğini ve firmanızın prestijinde artı yönde etki edeceğini unutmamalısınız.

 

                Firmanızın web sitesini tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken en temel mesele internetteki hedef kitlenize hitap edebilmesidir. İçerik, görsellik, arayüz ve diğer tasarımlar kurumsal ciddiyetinizi koruyacak ve hitap etmek istediğiniz kitlede olumlu etki yaratabilecek biçimde tasarlanmalıdır. İnternet siteniz kurumunuzun bu mecra üzerindeki resmi temsiliyetini teşkil etmektedir. Bu yüzden kurumsal web tasarımı için genel geçer bir tasarım bilgisinin yeterli olmadığını bilmeniz gerekir. İnternetteki mevcudiyetinizi korumak ve buradaki rekabet gücünüzü arttırarak geniş kitlelere hitap edebilmek için alanında uzman kişilerle çalışmanız gerekir. Nasıl iletişim ve reklam çalışmalarında alanında uzman kişilerle çalışılması gerekiyorsa aynı durum internet çalışmaları için de geçerlidir.

hamit
07.05.2017

tesekkur ederiz bilgi için

cinogardi
06.05.2017

gerçekten çok güzel bir yazı olmuş toplumun artık kendilerini geliştirmek için butarz yazıları okumaları ve iyice araştırmalrı gerçekten çok ama çok gerekli

Ali ali
05.05.2017

mükemmel bundan iyisi olamzdı konuyu beğendim.

seydi altındağlı
02.05.2017

canlı yayınların çok fazla rağbet görmeye başlaması hitabetin önemini arttırdı. paylaşım için teşekkürler.

Tarık Gürsoy
01.05.2017

Internetin ilk intibası tabii ki tasarım, siteyi açar açmaz karşımıza çıkan şeyin okunur ve çekici olması güzel. Son intibası da yazılım. İnsanın ihtiyacını giderebiliyor olmalı ziyaret edilen web sitesi.

sokrates
30.04.2017

çok çok faydalı bir yazı olmuş. Değerlendireceğim çok içerik mevcut faydalı yazınıjz için teşekkürler

Ceo Bilişim

Faydalanmanız için daha bir sürü içerik üreteceğiz. Bizi takipte kalın.

Davian
11.04.2015

That's more than senlsbie! That's a great post!

Ceo Bilişim

Thanks