Her yönü ile SEO nedirBLOG

seo-nedirSearch Engine Optimization yani kısaca SEO olarak tanımlanan bir kavramdan bahsetmek istiyorum sizlere. Nedir, ne işe yarar, neden gereklidir? Ya da böyle bir hizmete ihtiyacınız var mı diye düşünüyorsanız yazımızı okuduktan sonra bu soruların cevabını da öğrenmiş olacaksınız.

Nedir, ne değildir?

                Kısaca, arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmaları olarak tanımlayabiliriz. Yani sayfaların ve ya sitelerin arama motorlarında üst sıraya çıkarılması için yapılan çalışmaları kapsar. Site içi ve site dışı olmak üzere iki şekilde verilebilen hizmetler sayesinde internetin bu faydasından sizde yararlanabilirsiniz. 

                Peki, SEO nedir? Gerekli midir? Ya da başka bir değişle bu hizmetten kazancımız nedir? Burada temel amaç, arama motorlarında sayfanızın ve ya sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlamaktır. Böylece sitenizde yer alan hizmet, satış ve bilgilerin daha büyük bir kitleye ulaşmasını sağlayacaktır. Bir nevi siteniz için doğal bir popülarite sağlama yolu da diyebiliriz.

Dikkat etmeniz gereken hususlar

  • Sizin ulaştığınız ve ya size ulaşan firmanın arama motorlarında ilk sayfa referansı en önemli konudur. Bu referansların doğru olup olmadığını teyit ettirmek gerekir.
  • Hizmet alacağınız şirkete ait kendi sitelerinin anahtar kelimelerini arama motorlarında ilk sayfada olup olmadığını kontrol edin.
  • Hizmet almayı düşündüğünüz firmanın sözleşme örneğini alıp bir avukat ve ya hukuk danışanından öneriler alabilirsiniz.

Faydaları nedir?

                Alacağınız profesyonel bir yardım sayesinde artan popülerliğiniz ile müşteri potansiyeliniz ve satış oranınız beraberinde artacaktır. Bu hizmete ihtiyacınız olup olmadığını bilemiyorsanız size şöyle açıklayayım. Eğer bir siteniz varsa ve gelir kazanmayı hayal ediyorsanız tanıtımınızı mutlaka yapmalı, daha fazla kullanıcının sitenizi ziyaret etmesini sağlamalısınız.

Binlerce kullanıcıya sahip olduğunuzu ve buna ihtiyacınızın olmadığınız düşünüyorsanız, size ulaşamayan ve ya sizden haberi olmayan daha milyonlarca kullanıcı olduğunu unutmayın. 

yeniakim.xyz
19.10.2017

seo konusunda başarılı bir yazı olmuş teşekür ederim.