Hazır web sitesi ile gelen büyük kolaylıkBLOG

Hazır web sitesi neye denir

                Bir defa oluşturulan, birçok müşteri için yani birden fazla kez sunulabilen, hazır konsept ya da içerik yönetme araçlarına hazır web sitesi denilmektedir. Hazır web sitelerini basitçe anlatabilmek için Ikea mağaza zincirleri gibi düşünebiliriz. Ikea hem estetik hem de kullanışlı tasarımları ile seri üretim yapmakta ve bu ürünleri butik eşyalardan daha ucuza mal edip satmaktadır. Hatta kurulum işini dahi müşterisinin sorumluluğuna dahil ederek fiyatları daha düşürmektedir. Ya da yine bir örnek vermek gerekirse mağazada aldığınız aynı beden ve modelden birçok benzeri olan hazır giysilerin, terzide kendinize özel dikilen giysilerden çok daha uygun fiyatlı ve pratik olduğunu da düşünebilirsiniz.

          hazir-web-sitesiHazır web siteleri nasıl oluşturulur

                Web sitelerini tasarlama aşaması bilindiği gibi ilk gelen işlem basamağıdır. Tasarım yani görsel ögeler aslında sitenin kimlik fotoğrafı olarak düşünülebilir. Bu tasarımların tarayıcı sistemlerinde belirebilmesi için ve sizin ulaşabilmeniz için kodlama yapılması gereklidir. Bu kodlama türlerdinden en yaygın uzantılara sahip olanları HTML ve CSS ile yapılanlardır. Kısaca bahsetmek gerekirse hazır web sitesi tasarım için HTML içeriklerin bağlandığı bir iskelet özelliğindedir, CSS ise dış tasarım yüzüdür. Bu uzantıların web sitesine yerleştirilmesine ise ön yüz geliştirme ya da ara yüz geliştirme yani front end devolepment denilmektedir.

                Hazır web sitesi yapabilir miyim

                Eskiden bu işlemler ve çok daha fazlası tek bir kişi ile tamamlanabilirken artık gelişen teknolojik özellikler nedeniyle hazır web sitesi kurulumlarında bir ekip çalışması yürütülmektedir. Bu da ne yazık ki zamanla ücretsiz web tasarım kavramını kaldırmış, birçoğunun ücretli olmasına yol açmıştır.

Asli Tekin
15.08.2017

Sitenizin tasarımı gerçekten çok hoşuma gitti, ayrıca bu konuda bir bilgilendirme yapmanız da çok iyi olmuş.

isacotur
05.06.2017

hazır şablonlar yeni site açmayı düşünenler için büyük kolaylık sağlıyor word excel bilmek kadar basitleşiyor herşey

eneskamis
03.06.2017

hAZIR web sitesi gerçekten kolaylık dediğiniz gibi. Birçok kişi bu sayede binlerce lira ödemekten kurtuluyor ve ucuza site yaptırıyor.

Nihat ÇETİN
03.06.2017

Çok faydalı bir içerik olmuş.Bu konuda bilgi sahibi olmayan kişilere baya bir yararı olacaktır.İyi çalışmalar.

bilen cevaplasin
01.06.2017

hayırlı işler bol kazançlar yaptırmak isteyen bu adama emanet edebilir rahatlıkla başarılı işlere imza atıyor