Drone Kiralayarak Havadan Çekim Yapmak Mümkün!BLOG

havadan-video-cekimi

Yeni nesil teknolojinin son harikası olan drone, erkek arı anlamına geliyor. Daha çok insansız hava aracı olarak biliniyor olsa da dünyadaki adı elbette drone şeklinde geçiyor. Muhteşem bir oyuncak, profesyonel bir kamera, son sistem görüntü alma aracı gibi çeşitli işlevselliği olan drone’ler elbette göz bebeğimiz olmuş durumda. Öyle ki dünyaca ünlü yönetmenler film çekimlerinde havadan sahne alması gerektiğinde drone kullanıyor, organizatörler drone ile daveti baştan sona kaydediyor, şahane görüntüler alınmasını sağlıyor.

Drone’lar ya da daha yaygın adıyla insansız hava aracı, küçüklüğümüzdeki uzaktan kumandalı oyuncak araba hissiyatı veriyor. Küçükken bir kumandayla arabanın gideceği yönü kontrol etmek nasıl çılgıncasına bir heyecan veriyorsa drone çok daha üst seviyelerde benzer bir heyecan yaratıyor. Düşünün ki kumandayla drone’u havalandırıyor ve istediğiniz alanda 4K & Full HD kalitesinde video kaydediyor, fotoğraf çekebiliyor veya sadece eğlence amaçlı gökyüzü gezintisi yapabiliyorsunuz. Kulağa heyecan verici gelmiyor mu? O halde biraz daha profesyonel düşünelim ve drone hangi alanlarda nasıl kullanılıyor inceleyelim!

Drone Hangi Alanlarda Kullanılıyor?

TV Dizisi & Sinema Sektörü

Ünlü televizyon dizileri ve sinema filmleri zorlu şartlar altında çekim yapıyor. Özellikle dış çekim, havadan çekim sahneleri yönetmenden oyuncusuna kadar herkes için uzun ve yorucu çekimlerin başlangıcı olur. Drone teknolojisi çıktığından bu yana havadan çekim yapılacak sahneler, genel görüntü sahneleri drone yardımıyla kısa sürede yüksek kalitede gerçekleştirilebiliyor. Drone’ların belki de en çok kullanıldığı sektör TV & Sinema sektörüdür.

Extrem Spor

Drone, sporcular tarafından sevilen bir teknoloji. Sporcuların extrem maceralarını kaydedebildiği, güvenlikten ödün vermeden çekim yapabildiği Drone teknolojisi ile yüksek kalitede, pratik video çekimleri ve fotoğraf çekimleri yapılarak her an ölümsüzleştirilebiliyor.

Gazetecilik & Habercilik

Gazetecilerin ve habercilerin haber alanlarını, olayları görüntülerken drone’lardan yardım aldığı sıklıkla görülüyor. Ulaşılamayacak bir bölge için drone yardımıyla video ve fotoğraf kaydedip habere yetiştirmek olağan bir durum haline geldi. Özellikle olimpiyatlarda gazetecilerin drone yardımıyla havadan video çekimi yapılıp haberleştirdiği görülmüştür.

Gezi & Seyahat

Drone’lar 500 metre yükseğe kadar çıkabilen teknolojilerdir. Bu özelliği drone’ların kuş bakışı görüntü almasını, şehir tanıtımlarının yapılmasını sağlıyor. Gezginciler, seyahat firmaları ve gezi rehberleri insansız hava aracını kullanarak tatil rotalarını kaydederek tatilcilere gezi noktaları hakkında ön bilgi sunabiliyorlar. Dünyaca ünlü gezginler, dağ tırmanışlarında, zorlu yolculuklarında insansız hava aracıyla bu macerayı kaydediyor. Drone, her alanda kolay kullanım sağlıyor.

Pazarlama & Emlak & Mekân Tanıtımı

havadan-fotograf-cekimi

Mekân tanıtımları, emlakçıların ev ve muhit gösterimi gibi ticari alanlarda insansız hava aracı kullanmak oldukça maliyetli bir tercih oluşturuyor. Günübirlik drone kiralama seçeneğiyle mekân – mağaza noktası havadan görüntülenebilir, ev ve muhit kuş bakışı şeklinde görüntülenerek tüketicilere bilgi sağlayabilir.

Organizatörler

Düğün organizasyonu, evlilik teklifi anları, nişan – söz törenleri, açılışlar gibi özel organizasyonlar için insansız hava aracı kullanmak mümkündür. En özel günleri tepeden görüntüleyip yüksek kalite kaydetmek ve fotoğraflarla ölümsüzleştirmek için drone pratik bir seçenek sunuyor.

Drone Kiralama Hizmeti ile Havadan Fotoğraf & Video Çekimi Gerçekleştirin

Ceo Bilişim olarak drone kiralama hizmeti veriyor, müşterilerimize kaliteli çekimler yapması için fırsatlar sunuyoruz. 4K & Full HD görüntü kalitesiyle video kaydı yapabilmenin en kolay ve maliyetli yolu şüphesiz insansız hava aracı kullanmaktır. Ceo Bilişim; özel projeler, düğünler, evlilik teklifleri, reklam tanıtımları, klip çekimleri, dizi – film projeleri, gökyüzünden ürün taşıma, köşk-yalı-villa gibi gayrimenkul ekspertizi gibi alanlarda drone kiralayarak havadan fotoğraf çekimi veya havadan video çekimi şeklinde özel görüntüler alınmasını sağlıyor.

İnsansız hava aracı kiralama fırsatıyla, cazip fiyatlarla yüksek kalite çekim yapılması için son sistem, profesyonel bir hizmet sunuyoruz. Drone ile birlikte her türlü satılık – kiralık arazi, arsa, bina, inşaat, site çekimleri; yat ve tekne üzerinde gerçekleştirilen özel organizasyonlar; mağaza, mekân açılışları; konser – festival çekimleri son derece profesyonel bir şekilde çekilebilmektedir.

Gökyüzünden, yerden metrelerce yükseklikten HD kalitesinde video kaydı oluşturmak ve fotoğraf çekimi gerçekleştirmek, operatör ile birlikte drone kiralama fırsatlarından yararlanmak için bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

fatih
10.01.2018

peki dron kiralama fiyatları ne kadar oluyor genelde

Ceo Bilişim

Merhaba Fatih Bey, Fiyatlara > www.ceobilisim.com/drone-kiralama-havadan-4k-full-hd-video-ve-12mp-fotograf-cekimi < bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Orakcı Blog
09.01.2018

Dron ile çekim yapma tutukusu çoğu kişide var. Bu yüzden güzel iş ve kaliteli hizmet."

Mehmet ÇELİK
26.12.2017

Kullanmayı biraz bilsek keşke. çok işe yarar. yazınız için teşekkür ederim.

akinci3
23.12.2017

Kaliteli bir yazı olmuş. Gayet açıklayıcı ve yalın bir dille yazılmış. İyi çalışmalar. Emeğinize sağlık. akingurleyen.com