Doğru web sitesi tasarımı ile işinizde ilerleyinBLOG

Binlerce web sitesi tasarımı yöntemi bulunan bir sektörün geliştiği günümüzde doğru ipuçları ve araştırmalarınız sonucunda doğru olan kişiyi bulup onunla çalışarak bulunduğunuz iş alanı ne olursa olsun başarılı bir tanıtım, hizmet ya da satış ortamı yakalamanız mümkündür. Ancak tam olarak aynı şekilde başarısız bir site iş hayatındaki oluşturduğunuz sanal kimlik ile doğrudan ilişkili olacak ve başarınızı etkileyecektir.

web-sitesi-tasarimi

                Herkesin bir web adresi edindiği günümüzde özgün bir web tasarımı konusunda tecrübeli kişilerle çalışarak elde edilebilir ve sizi önbilgi ile durumu kontrol edebilmeniz memnun edici bir site ile sonuçlandırabilir.

  Araştırma ve ön bilgiler

                Sitenizin tasarımında ve içeriklerinde birlikte çalıştığınız firmanın birtakım araştırmalarının sağlanması gerekmektedir. Bu ön araştırmanın dahilinde bakılması gerekenler menü başlıklarına yansımalıdır. Sonuç olarak hakkımızda ve hizmetlerimiz yazısı, satılan ürünlerin bilgileri ve fiyatları, referansların adları ve linkleri, iletişim ve ulaşım bilgileri elde edilmiş olmalıdır.

                İçeriklerinizle olduğu gibi tasarımda da kullanılan farklı programlardaki çeşitlilikten faydalanarak şirketinizin spesifik özelliklerini sitenizde de yansıtın, yani kısaca farklı olmaya çalışın.

                Kodlamalar, optimizasyon ve test aşamaları

                Kodlama aşamasında web programlayan kişi siteye ait tüm alt yapının teknik gereklerini gerçekleştirmekte ve kodlar aracılığıyla üstteki, alttaki ya da yanlardaki seçenekleri menü başlıklarına uygun eklemektedir. Veriler hazırlandıktan sonra bir FTP programı ile Hosting yapılarak değerlendirilir. Tüm bu süreç esnasında optimizasyon sağlanması, sitenin ya da içeriklerinin arama motorlarında yapılan bir araştırma üst sıralarda yerini almasını sağlamaktadır. Sitenizin içerdiği reklam ve backlinelar arama motorlarında bulunabilir olmalıdır.

            Tüm işlemler sonucunda yapılan her şey değerlendirilmeli ve talepler  ya da ihtiyaçlar doğrultusunda gerekli değişiklikler yapılmalıdır.

Burak yıldız
08.10.2017

O kadar çok web sitesi var ki artik acaba bu siteye birisi giriyo mu diye düşünüyo insan

Ceo Bilişim

O kadar çok insan var ki İnternet'te dolaşan kaliteli iş ve içerik üreten sitelere mutlaka giriyorlardır.